Šluknovsko.cz
19.02.2016
20.02.2016

20:00
Decibely lásky

Příběh Decibelů lásky vypráví odvěkou lidskou touhu po lásce, životním partnerství, nápravě křivd i omylů a popisuje sny a touhy obyčejných lidí, které jsou vlastní všem generacím. Hrdinové příběhu, dnešní „pětadvacetiletí“, procházejí stejnými peripetiemi, jako jejich rodiče, prarodiče, tak, jak tomu je po tisíciletí, protože lidská touha a víra v lásku je věčná a nezná čas ani hranice. Kristián Hovorka spolu s Otou J. pracuje v Technických službách Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Souhrou náhod se seznámí s talentovaným, začínajícím umělcem Danem, který si zde, spolu s kamarádem Viktorem, díky přímluvě své pohledné sestry Danky, odpykává trest za nepovolenou uměleckou performanci. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou, jejich citové vzplanutí naráží na „klasické“ problémy současných mladých se světem kolem sebe. Pro zamilovanou dvojici je to především Betčina nepřejícná kamarádka či její přítel Robert Koukal. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života“, tak Kristiánův táta Láďa a Betčina šarmantní tetička dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka, i nalezení „cesty“ k dceři Jitce. Zánr: hudební, komedie, rodinný, romantický.


26.02.2016

18:00
Řachanda

Pohádka o jedné rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Když se tahle trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, kterým vládne Paní lesa (Vilma Cibulková), naučí se od nich to, co je nedokázali naučit lidé. Že tak, jak se chováme k ostatním, tak se chovají oni k nám. Neboli že co dáváš, to se ti vrátí. Zánr: fantasy, komedie, pohádka.


27.02.2016

18:00
Osm a půl

Guido je čtyřicátník, je stejně starý jako v té době sám Fellini, má slávu, kterou si chce uchovat, má výkonný, úslužný štáb, velkorysého producenta, trpělivou manželku a poněkud tělnatou milenku. Je obklopen ochotnými vykonavateli, honěn prosebníky, zbožňován herečkami a přáteli. Má natočit film, pro který již bylo vydáno sto milionů, byla postavena odpalovací rampa, zajištěna mezinárodní zvučná jména i statisté. Guido však prochází těžkou myšlenkovou krizí a ztrácí sebedůvěru. Stává se vězněm rozběhnutého stroje. Spásu a odpočinek odjíždí hledat do lázní. Lázeňská krajina se však pro introvertního, egocentrického umělce mění v bílý, průsvitný kraj, zalidněný přeludy lidí, snů a vzpomínek, popelavý kraj, z něhož vystupuje minulost, zatímco skutečnost nabývá fantasmagorických, groteskních forem. Zánr: drama, fantasy.